Příroda a okolí

Sníte o bydlení v přírodě, ale nechcete se vzdát komfortu, který vám nabízí byt ve městě? V tom případě je pro vás bydlení ve Zlíně v místní části Kudlov ideální volbou. Bytový dům se nachází v dojezdové vzdálenosti 5 minut od centra Zlína.  A přitom je zasazen do malebné přírody, odkud můžete podnikat nesčetné výlety do okolí.

V těsné blízkosti bytového domu vede cyklostezka s možností delších i kratších cyklovýletů po okolí. Přímo v centru Zlína se cyklostezka napojuje na páteřní cyklostezku Baťova kanálu, která je dlouhá přes 80 km a na kterou dále navazují další významné stezky a trasy. Mezi zajímavé cíle patří například zámek Buchlovice, hrad Buchlov, Arcibiskupský zámek a zahrady v Kroměříži, Velehrad, Archeoskanzen Modrá, sklepy v Mařaticích, Polešovicích, Petrově, skanzen a zámek ve Strážnici nebo technická památka Výklopník.

Místní část Kudlov se nachází na kopci. Toto umístění nejen že poskytuje svým obyvatelům možnost dýchat čistý vzduch bez ohrožení možnou inverzí, ale navíc také poskytuje hezkou vyhlídku do okolí. V blízkosti bytového domu jsou dokonce 3 vyhlídková místa, která jsou cílem mnohých výletníků z okolí. Je to Vyhlídka nad Kudlovem, Vyhlídka od Fabiánky a Vyhlídka pod Barabášem.

V nejbližším okolí bytového domu se nachází několik pramenů a studánek. Asi 15 minut chůze od bytového domu leží terénní pozůstatky jednoho z nejstarších dochovaných architektonických artefaktů města Zlína, hradu Hradisko z poloviny 13. století. V těsné blízkosti stojí Filmový uzel Zlín, kreativní multimediální centrum pro celou rodinu plné animace, zábavy, filmové historie a zážitků.